JEEP SAFARI ADVENTURE

Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujevara bejme nje pushim  te vogel per kafe ose nje pije dhe per te bere fotografi.

Leme pas fshatin e Borshit dhe vazhdojme per te vizituar fshatin e vjeter te Pilurit. Kemi kohe te eksplorojme fshatin dhe me pas shkojme ne restorant per dreke .Ne restorant na pret nje bufe me pjata te ndryshme.


Menu:

Qingj I pjekur, sallate me domate ose sallate jeshile, djathe, salce kosi, patate e skuqura, perime te ndryshme skare, qofte trandicionale, pite trandicionale Shqiptare, 1Pije (pije freskuese ose birre ose nje gote vere) dhe 1 gote pije trandicionale Raki.

Pasi perfundojme me dreken e shijshme  vazhdojme per ne plazhin e mrekullueshme te Llamanit I cili ndodhet ne afersi te qytetit te Himares. Per te notuar, zhytje dhe banjo dielli (perfshire cadra dhe krevati).

Pas plazhit bejme nje vizite te shkurter ne Porto Palermo, kala te cilen Ali pasha e ndertoi per dashurine e tij te vetme… Vasiliki. Kemi kohe te eksplorojme kalane dhe per te bere fotografi fantastike nga nje pamje marramendese. Me pas kthehemi ne Sarande duke shijuar pamjen mbreselenese te bregdetit jugor nen perendimin e diellit.

Book This Tour

Udhëtime të ngjashme

Finikas Lines ju ofron nje nate mahnitese plot muzike ‘live’, kercimtare (vallta...
Nisemi nga porti dhe vizitojme kalane e Lekuresit, ku ndalojme per 30 min per te...
Ne ju japim mundësinë për të zbuluar qytetin e njëmijë shkallëve Gjirokastën bas...
Për adhuruesit e historisë dhe arkeologjisë ejani me ne për të eksploruar BUTRIN...
Për një ditë të bukur dhe eksperiencë të paharrueshme bashkohuni me ne për të vi...
Finikas Lines ju jep mundësinë për një udhëtim ditor në qytetin kozmopolitan të...
Për adhuruesit e detit dhe varkave FINIKAS LINES gjatë verës organizon një ditë...

Rreth Nesh

Finikas Lines & Travel ka arritur te konsiderohet si nje prej operatoreve kryesor ne linjat e transportit nderkombetar detar, tokesor, po ashtu edhe ne fushen e turizmit, me udhetime turistike.

 

Lexo më Shumë

Agjensitë në Shqipëri

Address: Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit, Sarandë, Shqipëri

 

   

Agjensitë në Korfuz

Porti Korfuz, Greqi

Finikas Lines
Mancan Travel / Anek Lines 

1, Rruga Ethnikis Antistaseos
49100 Korfuz, Greqi

T. 00302661032664

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter and get informed.
go top