KORFUZI

Finikas Lines ju jep mundësinë për një udhëtim ditor në qytetin kozmopolitan të ishullit të Korfuzit. Nisja në mëngjes dhe kthimi në mbrëmje me varkat e linjës tonë. Ishulli i Korfuzit ndodhet në pjesën veri-perëndimore të Greqisë.

Qyteti i vjetër është një gur i cmuar për ta parë, me dy kulla veneciane, muzetë interesantë, Sheshi Spinada dhe Rruga Liston, rruga e mrekullueshme e kalldrëmtë që është një kopje e Rue de Rivoli në Paris. Në një rrugë pranë Liston është Kisha e Shën Spiridhonit, mbrojtësit të ishullit, kulla e kambanores së të cilit është më e larta nga të gjitha kishat në qytet…

Mos e humbisni!!! Përjetoni me ne kujtime të bukura dhe të cmuara.

Book This Tour

Udhëtime të ngjashme

Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujeva...
Finikas Lines ju ofron nje nate mahnitese plot muzike ‘live’, kercimtare (vallta...
Nisemi nga porti dhe vizitojme kalane e Lekuresit, ku ndalojme per 30 min per te...
Ne ju japim mundësinë për të zbuluar qytetin e njëmijë shkallëve Gjirokastën bas...
Për adhuruesit e historisë dhe arkeologjisë ejani me ne për të eksploruar BUTRIN...
Për një ditë të bukur dhe eksperiencë të paharrueshme bashkohuni me ne për të vi...
Për adhuruesit e detit dhe varkave FINIKAS LINES gjatë verës organizon një ditë...

Rreth Nesh

Finikas Lines & Travel ka arritur te konsiderohet si nje prej operatoreve kryesor ne linjat e transportit nderkombetar detar, tokesor, po ashtu edhe ne fushen e turizmit, me udhetime turistike.

 

Lexo më Shumë

Agjensitë në Shqipëri

Address: Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit, Sarandë, Shqipëri

 

   

Agjensitë në Korfuz

Porti Korfuz, Greqi

Finikas Lines
Mancan Travel / Anek Lines 

1, Rruga Ethnikis Antistaseos
49100 Korfuz, Greqi

T. 00302661032664

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter and get informed.
go top