MINI JEEP SAFARI

Nisemi nga porti dhe vizitojme kalane e Lekuresit, ku ndalojme per 30 min per te eksploruar kalane dhe per te bere foto te mrekullueshme, nje pamje mahnitese. Destinacioni eshte kisha e Mesopotamit, e cila daton rreth 1500 vjet me pare. Vazhdojme udhetimin tone drejt fshatit te Muzines per foto dhe per te mesuar historine e zones.

Destinacioni I radhes eshte qyteti tradicional I Delvines nepermjet rruges se vjeter, per te pare pamjen spektakolare dhe disa fshatra te vjeter tradicional,te cilet jane te paprekur nga civilizimi modern.  Ndalesa e fundit eshte fshati I Karahaxhit ku bejme nje pushim te shkurter ne te cilin marrim nje shije te pijeve dhe disa ushqimeve tradicionale te zones. Pas pushimit kthehemi ne port.

Book This Tour

Udhëtime të ngjashme

Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujeva...
Finikas Lines ju ofron nje nate mahnitese plot muzike ‘live’, kercimtare (vallta...
Ne ju japim mundësinë për të zbuluar qytetin e njëmijë shkallëve Gjirokastën bas...
Për adhuruesit e historisë dhe arkeologjisë ejani me ne për të eksploruar BUTRIN...
Për një ditë të bukur dhe eksperiencë të paharrueshme bashkohuni me ne për të vi...
Finikas Lines ju jep mundësinë për një udhëtim ditor në qytetin kozmopolitan të...
Për adhuruesit e detit dhe varkave FINIKAS LINES gjatë verës organizon një ditë...

Rreth Nesh

Finikas Lines & Travel ka arritur te konsiderohet si nje prej operatoreve kryesor ne linjat e transportit nderkombetar detar, tokesor, po ashtu edhe ne fushen e turizmit, me udhetime turistike.

 

Lexo më Shumë

Agjensitë në Shqipëri

Address: Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit, Sarandë, Shqipëri

 

   

Agjensitë në Korfuz

Porti Korfuz, Greqi

Finikas Lines
Mancan Travel / Anek Lines 

1, Rruga Ethnikis Antistaseos
49100 Korfuz, Greqi

T. 00302661032664

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter and get informed.
go top