PORTO PALERMO DHE PLAZHI I KRORËZIT

Për adhuruesit e detit dhe varkave FINIKAS LINES gjatë verës organizon një ditë të bukur jashtë për të zbuluar plazhin më të bukur të Krorëzit dhe Kështjellën e Porto Palermos me varkë.

Kjo kështjellë e vogël ndodhet në një pozicion të bukur mbi një gadishull në një gji të vogël tektonik të Porto Palermos( në lashtësi i njohur si Panormes gllabëruesi).

Kështjella e Porto Palermos ndodhet në gjirin me të njëjtin emër në bregdetin e detit Jon në jug të Shqipërisë.

Kjo kështjellë madhështore dhe e vogël në rivierën shqiptare është parajsa! Është një dhuratë e Ali Pashës për dashurinë e tij të vetme…Vasiliqi… kaq romantike! Kështjella ka një pamje tërheqëse nga deti rreth 360o.Duke u ngjitur në kodër për të arritur te hyrja ju mund të ndieni qetësinë e vendit dhe të shijoni bukurinë e natyrës përreth jush… nëse ju shikoni me shumë kujdes, ju do të shikoni hyrjen e vendodhjes së nendetseve ku mbaheshin dy nga nëndetset e Hoxhës. Kur ju hyni në kështjellë dhe arrini në tarracë një pamje e mrekullueshme ofrohet përpara jush

Book This Tour

Udhëtime të ngjashme

Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujeva...
Finikas Lines ju ofron nje nate mahnitese plot muzike ‘live’, kercimtare (vallta...
Nisemi nga porti dhe vizitojme kalane e Lekuresit, ku ndalojme per 30 min per te...
Ne ju japim mundësinë për të zbuluar qytetin e njëmijë shkallëve Gjirokastën bas...
Për adhuruesit e historisë dhe arkeologjisë ejani me ne për të eksploruar BUTRIN...
Për një ditë të bukur dhe eksperiencë të paharrueshme bashkohuni me ne për të vi...
Finikas Lines ju jep mundësinë për një udhëtim ditor në qytetin kozmopolitan të...

Rreth Nesh

Finikas Lines & Travel ka arritur te konsiderohet si nje prej operatoreve kryesor ne linjat e transportit nderkombetar detar, tokesor, po ashtu edhe ne fushen e turizmit, me udhetime turistike.

 

Lexo më Shumë

Agjensitë në Shqipëri

Address: Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit, Sarandë, Shqipëri

 

   

Agjensitë në Korfuz

Porti Korfuz, Greqi

Finikas Lines
Mancan Travel / Anek Lines 

1, Rruga Ethnikis Antistaseos
49100 Korfuz, Greqi

T. 00302661032664

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter and get informed.
go top