Tours

Trust in our long experience!

Nisemi nga Saranda dhe destinacioni jone I pare eshte fshati I Borshit, te ujevara bejme nje pushim  te vogel per kafe ose nje pije dhe per te bere fotografi. Leme pas fshatin e Borshit dhe vazhdojme per te vizituar fshatin e vjeter te Pilurit. Kemi kohe te eksplorojme fshatin dhe me pas shkojme ne...
Finikas Lines ju ofron nje nate mahnitese plot muzike ‘live’, kercimtare (valltare) me kostume trandicionale, darke dhe vere vendase.  Nisemi me autobus dhe shkojme ne restaurant. Grupi fantastik I polifonise shqiptare dhe valltaret fillojne shfaqjen. Do te degjoni kenge tradicionale shqipetare dhe...
Nisemi nga porti dhe vizitojme kalane e Lekuresit, ku ndalojme per 30 min per te eksploruar kalane dhe per te bere foto te mrekullueshme, nje pamje mahnitese. Destinacioni eshte kisha e Mesopotamit, e cila daton rreth 1500 vjet me pare. Vazhdojme udhetimin tone drejt fshatit te Muzines per foto dhe...
Ne ju japim mundësinë për të zbuluar qytetin e njëmijë shkallëve Gjirokastën bashkë me burimin e Syrit të Kaltër një udhëtim i organizuar me autobus me një guidë në gjuhën tuaj. Qyteti i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në jug të Shqipërisë, Gjirokastra e vendosur në anën e pjerrët të lagunës së...
Për adhuruesit e historisë dhe arkeologjisë ejani me ne për të eksploruar BUTRINTIN dhe Kështjellën e Lëkurësit me autobuzët tanë të rinj a/c dhe guidat tona të mirëinformuara. Rrënojat e lashta të Butrintit ndodhen 18km(11ml) në jug të Sarandës dhe janë një gur me të vërtetë i cmuar nëse ju tërheq...
Për një ditë të bukur dhe eksperiencë të paharrueshme bashkohuni me ne për të vizituar qytetin e bukur të Pargës. Parga shtrihet në pjesën veri-perëndimore të Greqisë. Ky qytet i vogël ndodhet në një gji  të vecuar të detit Jon. Udhëtimi ynë fillon në mëngjes me autobus. Ju do të keni mundësinë të...
Finikas Lines ju jep mundësinë për një udhëtim ditor në qytetin kozmopolitan të ishullit të Korfuzit. Nisja në mëngjes dhe kthimi në mbrëmje me varkat e linjës tonë. Ishulli i Korfuzit ndodhet në pjesën veri-perëndimore të Greqisë. Qyteti i vjetër është një gur i cmuar për ta parë, me dy kulla...
Për adhuruesit e detit dhe varkave FINIKAS LINES gjatë verës organizon një ditë të bukur jashtë për të zbuluar plazhin më të bukur të Krorëzit dhe Kështjellën e Porto Palermos me varkë. Kjo kështjellë e vogël ndodhet në një pozicion të bukur mbi një gadishull në një gji të vogël tektonik të Porto...

Rreth Nesh

Finikas Lines & Travel ka arritur te konsiderohet si nje prej operatoreve kryesor ne linjat e transportit nderkombetar detar, tokesor, po ashtu edhe ne fushen e turizmit, me udhetime turistike.

 

Lexo më Shumë

Agjensitë në Shqipëri

Address: Lagjia Nr. 4, Rruga Mitat Hoxha, Prane Portit, Sarandë, Shqipëri

 

   

Agjensitë në Korfuz

Porti Korfuz, Greqi

Finikas Lines
Mancan Travel / Anek Lines 

1, Rruga Ethnikis Antistaseos
49100 Korfuz, Greqi

T. 00302661032664

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter and get informed.
go top